• Головна
 • Про кафедру

  Історія кафедри "Автомобілі"

  История автомобильной кафедры знту

  Кафедра “Автомобілі” є головною кафедрою транспортного факультету ЗНТУ. Вона почала функціонувати з 1944 р. у Запорізькому автомеханічному інституті після звільнення м. Запоріжжя від німецьких окупантів, коли за наказом НКСМ (Народний комісаріат середнього машинобудування) СРСР Запорізький інститут сільськогосподарського машинобудування був реорганізований у Запорізький автомеханічний інститут... читати далі

  Філії кафедри

  филиалы кафедры автомобили

  У навчальному центрі ЗАЗ "ЗАЗ" є філія кафедри Автомобілі для спеціальностей "колісні та гусеничні транспортні засоби" та "двигуни внутрішнього згорання".

  Ця філія працює з 26 травня 1993 р.. Вона включає лабораторію стендових випробувань та лекційні аудиторіі... читати далі

  Викладачі кафедри

  викладачі кафедри Автомобілі ЗНТУ викладачі кафедри Автомобілі ЗНТУ викладачі кафедри Автомобілі ЗНТУ
  викладачі кафедри Автомобілі ЗНТУ викладачі кафедри Автомобілі ЗНТУ викладачі кафедри Автомобілі ЗНТУ

  Список викладацького складу кафедри “Автомобілі” на 2011-2012 н.р... читати далі

  Навчально-допоміжний склад

  Список навчально-допоміжного складу кафедри “Автомобілі” на 2011-2012 н.р... читати далі

 • Абітурієнту

  Напрями та спеціальності

  колесні та гусеничні транспортні засоби та двигуни внутрішнього згоряння

  Кафедра здійснює підготовку фахівців зі спеціальностей: “Колісні та гусеничні транспортні засоби” за спеціалізаціями “Автомобіле - та тракторобудування” і “Випробування і діагностика автомобіля, діагностичне обладнання”. А з 2000 року відкрилась нова спеціальність “Двигуни внутрішнього згоряння”... читати далі

  Матеріально-технічне забезпечення

  матеріально-технічне забезпечення

  Інформація про матеріально-технічне забезпечення навчального процесу на кафедрі "Автомобілі" ЗНТУ... читати далі

 • Студенту
 • Контакти
ЗНТУ Транспортный факультет Кафедра Автомобили

27 жовтня 2011 року з нагоди святкування 50-річчя Транспортного (Автомобільного) факультету Запорізького Національного Технічного університету відбудуться:

 1. Відвідування кафедр і університету, зустрічі випускників з викладачами з 10.00 до 16.00.
 2. Урочисті збори в БК «АвтоЗАЗ» з 17.00.
 3. Ділові зустрічі.

Стаття в газеті МИГ


ШАНОВНІ ДРУЗІ!

БЄЛІКОВ СЕРГІЙ БОРИСОВИЧ, ректор Запорізького національного технічного університету, д.т.н, проф.Так сталося, що все моє життя пов'язане з Запорізькою "машинкою" - як всі ми – її випускники - з любов'ю називаємо нашу "Almа mаtег", яка сьогодні носить горду назву "Запорізький національний технічний університет". Ректором цього славетного закладу я маю високу честь бути з жовтня 1997 року. За ці роки з'явилися нові спеціальності, кафедри, факультети, структурні підрозділи, про кожен з яких можна розповідати, але, цілком природно, особливі відчуття викликає у мене автомобільний (сьогодні транспортний) факультет. Це факультет моєї студентської юності (а раніше першу вищу автомобільну освіту отримав мій батько), там я отримав перший досвід політичної роботи як секретар комсомольського бюро факультету.

Створення автомобільного факультету у далекому 1961 році мало задовольнити потребу новоствореного Запорізького автомобільного заводу у висококваліфікованих кадрах, а його "хрещеним батьком" став талановитий організатор освіти, кандидат технічних наук, доцент Борис Петрович Борисов, який став першим деканом і пропрацював на цій посаді 22 роки. Він став другим батьком для поколінь автомобілістів, і було радісно бачити, як його тепло вітали випускники різних років на святкуванні 85-річчя цієї видатної людини.

Славу факультету складають його вихованці, серед яких: Народний депутат України, Герой України, Голова правління ВАТ «Мотор Січ», почесний громадянин м. Запоріжжя В'ячеслав Олександрович Богуслаєв; Голова Запорізької обласної державної адміністрації Борис Федорович Петров; міський голова м. Запоріжжя (2003-2010), почесний громадянин м. Запоріжжя Євген Григорович Карташов; Віце-президент корпорації "Укравто" Олег Хайруллович Папашев; Генеральний директор КрАЗ Сергій Васильович Сазонов; заступник Генерального директора ПАТ "ЗАЗ" Юрій Іванович Плечун; керівник Запорізького управління автомобільних перевезень Ігор Євгенович Іванов; колишній Генеральний директор ЗАЗ, почесний громадянин м. Запоріжжя Степан Іванович Кравчун і багато інших. Інженерний корпус ПАТ "Запорізький автомобілебудівний завод" складається переважно з випускників автомобільного факультету.

Ми пишаємося колективами кафедр нашого транспортного факультету. Тривалий час кафедру опору матеріалів очолював професор Віктор Валеріанович Абрамов, сьогодні відомий фахівець, доцент, канд. техн. наук Шевченко Володимир Григорович. Кафедру «Автомобілі» - відомий фахівець у галузі автомобілебудування, доцент Голомідов Аркадій Матвійович, сьогодні д.т.н., проф. Бєліков С.Б. На чолі кафедри «Транспортні технології» сьогодні стоїть професор Геннадій Федорович Бабушкін.

А головне, як і завжди, вирує студентське життя. Нові і нові покоління студентів автомобілістів-транспортників продовжують традиції попередників, які завжди були в авангарді студентського життя.

У день ювілею факультету ми всі передаємо найщиріші вітання і побажання плідної праці на освітянської ниві з бажанням великих подальших успіхів у підготовці молодих спеціалістів, творчого натхнення у науковому пошуку, мирного освітянського неба в ім'я процвітання нашої улюбленої Держави та нашої славетної "машинки".Оставьте комментарий к этому документу:cod


Все поля обязательны для заполнения! • Russian to English Russian to German Russian to French Russian to Italian