• Головна
 • Про кафедру

  Історія кафедри "Автомобілі"

  История автомобильной кафедры знту

  Кафедра “Автомобілі” є головною кафедрою транспортного факультету ЗНТУ. Вона почала функціонувати з 1944 р. у Запорізькому автомеханічному інституті після звільнення м. Запоріжжя від німецьких окупантів, коли за наказом НКСМ (Народний комісаріат середнього машинобудування) СРСР Запорізький інститут сільськогосподарського машинобудування був реорганізований у Запорізький автомеханічний інститут... читати далі

  Філії кафедри

  филиалы кафедры автомобили

  У навчальному центрі ЗАЗ "ЗАЗ" є філія кафедри Автомобілі для спеціальностей "колісні та гусеничні транспортні засоби" та "двигуни внутрішнього згорання".

  Ця філія працює з 26 травня 1993 р.. Вона включає лабораторію стендових випробувань та лекційні аудиторіі... читати далі

  Викладачі кафедри

  викладачі кафедри Автомобілі ЗНТУ викладачі кафедри Автомобілі ЗНТУ викладачі кафедри Автомобілі ЗНТУ
  викладачі кафедри Автомобілі ЗНТУ викладачі кафедри Автомобілі ЗНТУ викладачі кафедри Автомобілі ЗНТУ

  Список викладацького складу кафедри “Автомобілі” на 2011-2012 н.р... читати далі

  Навчально-допоміжний склад

  Список навчально-допоміжного складу кафедри “Автомобілі” на 2011-2012 н.р... читати далі

 • Абітурієнту

  Напрями та спеціальності

  колесні та гусеничні транспортні засоби та двигуни внутрішнього згоряння

  Кафедра здійснює підготовку фахівців зі спеціальностей: “Колісні та гусеничні транспортні засоби” за спеціалізаціями “Автомобіле - та тракторобудування” і “Випробування і діагностика автомобіля, діагностичне обладнання”. А з 2000 року відкрилась нова спеціальність “Двигуни внутрішнього згоряння”... читати далі

  Матеріально-технічне забезпечення

  матеріально-технічне забезпечення

  Інформація про матеріально-технічне забезпечення навчального процесу на кафедрі "Автомобілі" ЗНТУ... читати далі

 • Студенту
 • Контакти

Бєліков Сергій Борисович

Народився 26 червня 1953 р. в м. Запоріжжя. У 1975 році закінчив з відзнакою 3апорізький машинобудівний інститут ім. В.Я. Чубаря за спеціальністю «Автомобілі і трактори». З 1975-1978 р.р. - аспірант кафедри металознавства та термічної обробки металів. Захистив кандидатську дисертацію в 1981 р. та достроково докторську дисертацію в 1996 р. за фахом «Матеріалознавство в машинобудуванні». Доктор технічних наук, професор. Працював інженером, старшим науковим співробітником проблемної лабораторії, доцентом кафедри металознавства, виконуючим обов'язки завідувача кафедрою металознавства, професором кафедри фізичного матеріалознавства, першим проректором з навчальної роботи, завідував кафедрами автомобілів, транспортних технологій.

З 29 жовтня 1997 р. - ректор Запорізького державного технічного університету. З 1994 р. член Російської Асоціації металознавців, Ради молодих вчених (1987-1994 р.р.). З 1998 р. - заступник Голови Ради ректорів Запорізького вузівського центру, Європейської асоціації інженерної освіти (1999 р.), Академік Академії наук ВШ України (1999 р.). З 2001 р. - Голова Ради ректорів. Академік Транспортної Академії України (2001 р.). З 2002 р. – віце-президент Запорізької обласної спілки промисловців та підприємців «Потенціал». Член Української Академії наук (2005 р.). У 2006 році обраний депутатом Запорізької обласної ради. Член Запорізького міськвиконкому (1998-2006 р.р.), Академії наук ВО України (2007 р.).

Професійні інтереси: сучасний стан і напрямки удосконалення інженерної освіти: удосконалення системи керування (менеджменту) у вищому технічному навчальному закладі (технічний університет, академія); сучасні інформаційні технології і технології навчання, їх застосування з метою покращення організації навчального процесу; нові корозійностійкі жароміцні сталі і сплави для стаціонарного і суднового газотурбобудування; принципи легування жароміцних корозійностійких сталей і сплавів.

Має понад 220 публікацій, у т.ч. 6 авторських свідоцтв на винаходи. Володіє англійською та німецькою мовами. Голова спеціалізованої вченої ради з захисту докторських дисертацій, головний редактор журналу «Нові матеріали і технології в металургії та машинобудуванні», що входить до переліку ВАК України. Постійно приймає участь у Міжнародних конференціях.

У 1999 році у рамках національної іміджевої програми «Лідери ХХІ сторіччя» за особистий внесок у відродження економіки, розвиток інтеграційних процесів нагороджений міжнародною неурядовою відзнакою «Золотий Меркурій».

У 2000 році нагороджений Міжнародною кадровою академією золотою медаллю «За заслуги в освіті», у 2001 р. – орденом «За розвиток науки і освіти». 2002 рік – урядова нагорода – орден «За заслуги» ІІІ ступеня, міжнародна нагорода Сократа. У 2003 р. присвоєно почесне звання «Заслужений працівник освіти України». Нагороджений орденом «За трудові досягнення» ІV ступеня у рамках Міжнародного академічного рейтингу «Золота фортуна» у номінації «За вагомий внесок у справі підготовки висококваліфікованих інженерних кадрів». 2004 р. – міжнародна нагорода «Лаври Слави», почесна грамота Верховної Ради України, 2005 р. – міжнародна нагорода Тисячоліття, 2006 р. - «Зірка Пальміри». У 2008 році нагороджений урядовою нагородою – орденом «За заслуги» ІІ ступеня, орденом Запорізької обласної ради «За заслуги перед Запорізьким краєм» ІІІ ступеня.

Має відомчі відзнаки: «Відмінник освіти України», «За наукові досягнення», «Почесний автотранспортник України», Лауреат міжнародних нагород «Інтелект нації», Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки.

Має почесне звання – Заслужений працівник освіти України.

Указом Президента України від 07.08.2001 року «…враховуючи загальнодержавне і міжнародне визнання результатів діяльності та вагомий внесок у розвиток національної освіти і науки», університету надано статус національного.

На посаді ректора С.Б. Бєліков зробив великий особистий внесок у подальший розвиток університету, виявивши при цьому необхідні професійні та організаторські здібності, вміння мобілізувати колектив на досягнення цілей, що поставлені.Повернутися до списку Випускники транспортного (автомобільного) факультету.

 • Russian to English Russian to German Russian to French Russian to Italian


© 2010-2019 Автомобільна кафедраЗНТУ | Povered by Кафедра автомобилей
| Тюнинг внедорожников 4x4|
Новости Авто