• Головна
 • Про кафедру

  Історія кафедри "Автомобілі"

  История автомобильной кафедры знту

  Кафедра “Автомобілі” є головною кафедрою транспортного факультету ЗНТУ. Вона почала функціонувати з 1944 р. у Запорізькому автомеханічному інституті після звільнення м. Запоріжжя від німецьких окупантів, коли за наказом НКСМ (Народний комісаріат середнього машинобудування) СРСР Запорізький інститут сільськогосподарського машинобудування був реорганізований у Запорізький автомеханічний інститут... читати далі

  Філії кафедри

  филиалы кафедры автомобили

  У навчальному центрі ЗАЗ "ЗАЗ" є філія кафедри Автомобілі для спеціальностей "колісні та гусеничні транспортні засоби" та "двигуни внутрішнього згорання".

  Ця філія працює з 26 травня 1993 р.. Вона включає лабораторію стендових випробувань та лекційні аудиторіі... читати далі

  Викладачі кафедри

  викладачі кафедри Автомобілі ЗНТУ викладачі кафедри Автомобілі ЗНТУ викладачі кафедри Автомобілі ЗНТУ
  викладачі кафедри Автомобілі ЗНТУ викладачі кафедри Автомобілі ЗНТУ викладачі кафедри Автомобілі ЗНТУ

  Список викладацького складу кафедри “Автомобілі” на 2011-2012 н.р... читати далі

  Навчально-допоміжний склад

  Список навчально-допоміжного складу кафедри “Автомобілі” на 2011-2012 н.р... читати далі

 • Абітурієнту

  Напрями та спеціальності

  колесні та гусеничні транспортні засоби та двигуни внутрішнього згоряння

  Кафедра здійснює підготовку фахівців зі спеціальностей: “Колісні та гусеничні транспортні засоби” за спеціалізаціями “Автомобіле - та тракторобудування” і “Випробування і діагностика автомобіля, діагностичне обладнання”. А з 2000 року відкрилась нова спеціальність “Двигуни внутрішнього згоряння”... читати далі

  Матеріально-технічне забезпечення

  матеріально-технічне забезпечення

  Інформація про матеріально-технічне забезпечення навчального процесу на кафедрі "Автомобілі" ЗНТУ... читати далі

 • Студенту
 • Контакти

Риженьких Микола Васильович

Микола Васильович Риженьких – керівник одного з провідних в Україні підприємств міського електротранспорту, добре відомий у транспортній галузі.

Риженьких М.В. – уродженець Запорізької області (с. Надьожне Куйбишевського району), випускник Запорізького машинобудівного інституту ім. В.Я. Чубаря. У 1983 р. закінчив автомобільний факультет за спеціальністю «Промисловий транспорт».

Близько тридцяти років Микола Васильович працює на відповідальних та керівних посадах у сфері транспорту, став визнаним лідером, високим професіоналом в обраній справі.

Починав трудову діяльність у м. Запоріжжі начальником дільниці Дніпровського електродного заводу (нині ВАТ «Укрграфіт»).

Важливим етапом біографії стала робота на півночі (Тюменська область) з 1986 р. по 1991 р. начальником виробничо-технічного відділу Управління технологічного транспорту «Лянторнафта», головним інженером управління технологічного транспорту, начальником управління технологічного транспорту в/о «Сургутнафтогаз».

Повернувшись до рідного міста, Риженьких М.В. працював заступником директора, головним інженером Запорізького АТП-12301, директором Запорізького АТП-12355, головою правління ВАТ «АТП-12355».

У 2003 р. він займає посаду першого заступника начальника Запорізького обласного автотранспортного управління.

З червня 2005 р. Микола Васильович Риженьких очолює Запорізьке комунальне підприємство міського електротранспорту «Запоріжелектротранс», яке є одним з найбільших пасажироперевізників у м. Запоріжжі, виконує соціальне замовлення міської ради з транспортного обслуговування пільгових категорій мешканців.

За короткий час керівнику підприємства вдалося реалізувати комплекс ефективних заходів щодо стабілізації його фінансово-економічного стану, зміцнення виробничої бази, забезпечення надійної експлуатації рухомого складу, контактної мережі, шляхового господарства.

Генеральний директор єдиного в нашому місті спеціалізованого підприємства електротранспорту визначив стратегію та перспективи його розвитку, орієнтує діяльність на впровадження новітніх технологій перевезень, сучасних транспортних засобів, виконання енергоресурсозберігаючих заходів, підвищення конкурентноздатності на ринку міських пасажироперевезень.

Завдяки зусиллям Миколи Васильовича, який успішно мобілізує колектив на виконання поставлених завдань, досягнуті значні позитивні зміни в усіх напрямках роботи: оновлення рухомого складу (тролейбус, автобус, трамвай), оволодіння сучасною технікою, освоєння нових для підприємства видів пасажирських перевезень (автобусних), поліпшення якості послуг транспортного обслуговування мешканців міста.

Глибокі професійні знання та великий практичний досвід дозволяють Риженьких М.В. вирішувати складні проблеми багатопрофільного підприємства електричного транспорту.

За безпосередньою участю генерального директора та спеціалістів підприємства «Запоріжелектротранс» на ділянці від вул. Комсомольської до вокзалу Запоріжжя-I побудовано трамвайну колію з використанням блочної широкосмугової конструкції, що відповідає європейським стандартам.

Під керівництвом Риженьких М.В. підприємство «Запоріжелектротранс» вийшло на передові позиції у галузі, працює на рівні сучасних вимог, здатне вирішувати складні завдання, задовольняє потреби населення у безпечному та якісному транспортному обслуговуванні. Йому присуджено друге місце у III кварталі 2007 р., третє місце у II кварталі 2008 р. та I кварталі 2011 р. за підсумками Всеукраїнського огляду-конкурсу, який проводять Міністерство з питань ЖКГ України, ЦК профспілки працівників ЖКГ, МП, ПОН України та корпорація «Укрелектротранс».

Генеральний директор ЗКПМЕ «Запоріжелектротранс» підтримує тісні контакти з підприємствами міського електричного транспорту України, корпорацією «Укрелектротранс» для координації сумісних дій у складних соціально-економічних ситуаціях.

Риженьких М.В. займає активну громадську позицію, відстоює інтереси та пріоритети підприємства «Запоріжелектротранс» як екологічно чистого виду транспорту, що має великий досвід масових пасажироперевезень та виробничий потенціал.

Микола Васильович на протязі всієї трудової діяльності не втрачає зв’язку з Запорізьким національним технічним університетом. Останні десять років він є головою Державної екзаменаційної комісії за профільною спеціальністю, всебічно сприяє підготовці висококваліфікованих фахівців, підвищенню престижу професії транспортника.

За ініціативою Риженьких М.В. сумісно з ЗНТУ та управлінням з питань транспортного забезпечення та зв’язку міської ради у 2011 р. на базі ЗКПМЕ «Запоріжелектротранс» відкрито філіал кафедри «Транспортні технології», що дозволяє наблизити процес навчання до реального виробництва, поєднати теоретичні знання студентів з практичним досвідом.

Відзначено високі професійні досягнення Риженьких Миколи Васильовича. Його плідна праця спрямована на зміцнення транспортної галузі.

У 2007 р. він нагороджений знаком «Почесний транспортник України», відмічений Почесною грамотою виконавчого комітету Запорізької міської ради за значний персональний внесок у розвиток транспортного обслуговування населення.

У 2009 р. нагороджений медаллю «За особистий внесок у розвиток міста Запоріжжя» за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у розвиток транспортного сполучення та з нагоди 60-річчя від дня відкриття у місті Запоріжжі першої тролейбусної лінії.

З 2011 р. Микола Васильович є академічним радником Транспортної академії України.Повернутися до списку Випускники транспортного (автомобільного) факультету.

 • Russian to English Russian to German Russian to French Russian to Italian


© 2010-2019 Автомобільна кафедраЗНТУ | Povered by Кафедра автомобилей
| Тюнинг внедорожников 4x4|
Новости Авто