• Головна
 • Про кафедру

  Історія кафедри "Автомобілі"

  История автомобильной кафедры знту

  Кафедра “Автомобілі” є головною кафедрою транспортного факультету ЗНТУ. Вона почала функціонувати з 1944 р. у Запорізькому автомеханічному інституті після звільнення м. Запоріжжя від німецьких окупантів, коли за наказом НКСМ (Народний комісаріат середнього машинобудування) СРСР Запорізький інститут сільськогосподарського машинобудування був реорганізований у Запорізький автомеханічний інститут... читати далі

  Філії кафедри

  филиалы кафедры автомобили

  У навчальному центрі ЗАЗ "ЗАЗ" є філія кафедри Автомобілі для спеціальностей "колісні та гусеничні транспортні засоби" та "двигуни внутрішнього згорання".

  Ця філія працює з 26 травня 1993 р.. Вона включає лабораторію стендових випробувань та лекційні аудиторіі... читати далі

  Викладачі кафедри

  викладачі кафедри Автомобілі ЗНТУ викладачі кафедри Автомобілі ЗНТУ викладачі кафедри Автомобілі ЗНТУ
  викладачі кафедри Автомобілі ЗНТУ викладачі кафедри Автомобілі ЗНТУ викладачі кафедри Автомобілі ЗНТУ

  Список викладацького складу кафедри “Автомобілі” на 2011-2012 н.р... читати далі

  Навчально-допоміжний склад

  Список навчально-допоміжного складу кафедри “Автомобілі” на 2011-2012 н.р... читати далі

 • Абітурієнту

  Напрями та спеціальності

  колесні та гусеничні транспортні засоби та двигуни внутрішнього згоряння

  Кафедра здійснює підготовку фахівців зі спеціальностей: “Колісні та гусеничні транспортні засоби” за спеціалізаціями “Автомобіле - та тракторобудування” і “Випробування і діагностика автомобіля, діагностичне обладнання”. А з 2000 року відкрилась нова спеціальність “Двигуни внутрішнього згоряння”... читати далі

  Матеріально-технічне забезпечення

  матеріально-технічне забезпечення

  Інформація про матеріально-технічне забезпечення навчального процесу на кафедрі "Автомобілі" ЗНТУ... читати далі

 • Студенту
 • Контакти

Екскурс в історію факультету

Біографія транспортного (автомобільного) факультету розпочалася в 1961 році. Саме тоді наказом Міністерства вищої і середньої спеціальної освіти УРСР від 10 травня 1961 року за № 214 з 1-го вересня 1961 року в Машинобудівному інституті ім. В.Я. Чубаря був відкритий автомобільний факультет, який готував фахівців вищої освіти – інженерів-механіків по спеціальностям «Автомобілі і трактори» та інженерів-технологів по спеціальності «Авіаційні двигуни».

Деканом факультету був призначений досвідчений кандидат технічних наук Борисов Борис Петрович, який очолював його з 1961 по 1985 рік. Одночасно з навчальною роботою велося будівництво основного приміщення кафедри «Автомобілі». Незабаром був споруджений двоповерховий корпус з лекційним залом, лабораторними аудиторіями та майстерними приміщеннями.

Добре налагоджене навчання, обладнані лабораторії дозволили колективу кафедри випускати кваліфіковано підготовлених спеціалістів по спеціальностям «Автомобілі і трактори» та «Авіаційні двигуни».

Вагомий внесок у розвиток факультету зробили: ректор Машинобудівного інституту проф. Михайлов Павло Андрійович; головний конструктор Запорізького автомобільного заводу, канд. техн. наук Стешенко Володимир Петрович; перший завідувач кафедри «Автомобілі», канд. техн. наук, доцент Голомідов Аркадій Матвійович та декан факультету Борисов Борис Петрович.

Ще про ТФ ЗНТУ

 • Russian to English Russian to German Russian to French Russian to Italian