• Головна
  • Про кафедру

    Історія кафедри "Автомобілі"

    История автомобильной кафедры знту

    Кафедра “Автомобілі” є головною кафедрою транспортного факультету ЗНТУ. Вона почала функціонувати з 1944 р. у Запорізькому автомеханічному інституті після звільнення м. Запоріжжя від німецьких окупантів, коли за наказом НКСМ (Народний комісаріат середнього машинобудування) СРСР Запорізький інститут сільськогосподарського машинобудування був реорганізований у Запорізький автомеханічний інститут... читати далі

    Філії кафедри

    филиалы кафедры автомобили

    У навчальному центрі ЗАЗ "ЗАЗ" є філія кафедри Автомобілі для спеціальностей "колісні та гусеничні транспортні засоби" та "двигуни внутрішнього згорання".

    Ця філія працює з 26 травня 1993 р.. Вона включає лабораторію стендових випробувань та лекційні аудиторіі... читати далі

    Викладачі кафедри

    викладачі кафедри Автомобілі ЗНТУ викладачі кафедри Автомобілі ЗНТУ викладачі кафедри Автомобілі ЗНТУ
    викладачі кафедри Автомобілі ЗНТУ викладачі кафедри Автомобілі ЗНТУ викладачі кафедри Автомобілі ЗНТУ

    Список викладацького складу кафедри “Автомобілі” на 2011-2012 н.р... читати далі

    Навчально-допоміжний склад

    Список навчально-допоміжного складу кафедри “Автомобілі” на 2011-2012 н.р... читати далі

  • Абітурієнту

    Напрями та спеціальності

    колесні та гусеничні транспортні засоби та двигуни внутрішнього згоряння

    Кафедра здійснює підготовку фахівців зі спеціальностей: “Колісні та гусеничні транспортні засоби” за спеціалізаціями “Автомобіле - та тракторобудування” і “Випробування і діагностика автомобіля, діагностичне обладнання”. А з 2000 року відкрилась нова спеціальність “Двигуни внутрішнього згоряння”... читати далі

    Матеріально-технічне забезпечення

    матеріально-технічне забезпечення

    Інформація про матеріально-технічне забезпечення навчального процесу на кафедрі "Автомобілі" ЗНТУ... читати далі

  • Студенту
  • Контакти

Становлення та розвиток транспортного факультету (продовження)

Згідно цих угод у 2006 році відбувся перший випуск спеціалістів, які до цього працювали на ЗАТ «ЗАЗ» після закінчення технікумів машинобудівного профілю, а сьогодні працюють на більш вищих посадах.

Важливим кроком у подальшому вдосконаленні наукових досліджень, які проводилися науковцями і вченими факультету сумісно з працівниками автозаводу “Комунар”, стало видання в 1970 р. збірника наукових праць “Розрахунок, конструювання і дослідження автомобіля “Запорожець”.

Викладачі і наукові співробітники кафедри «Опір матеріалів» під керівництвом д.т.н., проф. В.В. Абрамова досягли значних успіхів у дослідженні напружено-деформованого стану твердих тіл, які знаходяться під навантаженням і температурним впливом. У 1976 р. на базі кафедри “Опір матеріалів” була проведена Всесоюзна конференція з обміну досвідом в організації навчально-методичної і наукової роботи.

Починаючи з 1970 р. досить ефективно працювала аспірантура при кафедрі “Опір матеріалів”. За роки керівництва кафедрою, з квітня 1962 р. по 1994 р., проф. Абрамовим В.В. підготовлено через аспірантуру 17 кандидатів технічних наук.

У 1973 р. була відкрита аспірантура на кафедрі «Теплотехніка і гідравліка». Починаючи з 1973 р. співробітниками кафедри захищено три докторських дисертації (Я.О. Єгоров, Л.В. Морозов, П.Г. Краснокутський) і сім кандидатських дисертацій.

Сьогодні підготовка кадрів вищої кваліфікації ведеться на всіх кафедрах факультету.

Вагому роль у житті факультету відігравало студентське самоврядування: студентські організації брали участь у будівництві гуртожитків і навчальних корпусів, розподілі місць в гуртожитках, призначенню стипендій, в організації побуту і дозвілля. Факультетська навчально-виховна комісія виносила на розгляд свої пропозиції щодо організації самостійної роботи студентів; у студентському гуртожитку проводилися зустрічі і бесіди з різних питань; студенти займалися облаштуванням спортивних кімнат.

Великий внесок в організацію студентського самоврядування внесли комсорги факультету О.Папашев, С.Бєліков, С.Вовченко, М.Матвейшин, Ю.Плечун, І.Іванов, голова профбюро факультету В.Кавун, голови студради факультету В.Підчоса та В.Петров.

Життя факультету не обмежувалось навчанням і наукою. Вчені, викладачі, співробітники і студенти захоплювались спортом, займались художньою творчістю, брали активну участь у житті факультету, університету, міста, країни.

У машинобудівному інституті були і є всі умови для розвитку спорту. Базою для занять по фізичному вихованню був і остається спортивний корпус з трьома залами (ігровий, боротьби, гімнастики) та двома тирами.

Під керівництвом кваліфікованих викладачів студенти факультету постійно досягали високих спортивних результатів, успішно виступали на Всесоюзних, республіканських, міських і міжвузівських змаганнях. В інституті успішно розвивався олімпійський вид спорту - стрільба. Майстрами спорту з кулькової стрільби стали Л.Івщенко, О.Савенко, кандидатом у майстри - Л.Кривохатько.

Випускник 1969 р. автомобільного факультету Івщенко Леонід Йосипович, майстер спорту СРСР з кульової стрільби, рекордсмен ДТСААФ СРСР зі стрільби з армійської гвинтівки, неодноразовий призер Всесоюзних студентських ігор, чемпіон України, сьогодні доктор технічних наук, завідувач кафедри “Металорізальні верстати та інструмент” Запорізького національного технічного університету, академік Української академії триботехніки, директор машинобудівного інституту.

Прославили факультет студенти: Г.Зубков – м.с., учасник чемпіонату СРСР з гандболу; В.Петренко – м.с., капітан збірної команди інституту, учасник суперліги чемпіонату України з баскетболу; Ю.Слободченко – м.с. з гандболу; В.Лочман – м.с. з гирьового спорту; майстри з автоспорту на автомобілях “Багі”, сконструйованих і виготовлених на кафедрі “Автомобілі”.

Протягом багатьох років збірні команди факультету з різних видів спорту були чемпіонами спартакіади “Машинки” й університету. З кожним роком збільшувалася кількість учасників інститутської спартакіади, команди факультету постійно приймали і приймають участь в змаганнях між факультетами.

Поряд зі студентською спартакіадою регулярно в університеті проводиться і спартакіада серед викладачів та співробітників. Викладачі та співробітники кафедр факультету приймають активну участь у таких видах спорту як кульова стрільба, футбол, теніс, шахи, волейбол.

Вагомий вклад в розвиток спорту на факультеті зробила куратор Л.Соловйова, завідувач кафедри фізичної культури і спорту.

Студенти факультету активно займалися суспільно-корисною працею, особливе значення мали студентські будівельні загони. Школу трудового гарту пройшли тисячі студентів факультету. Різноманітною була географія трудового семестру: Запорізька, Тюменська, Орловська області, Ямало-Ненецький національний округ, Чехословаччина та інші місця.

Кожного літа студенти факультету працювали на селі. Вони допомагали селянам збирати кукурудзу, овочі і фрукти. Щоліта працювали на консервному заводі в Кам’янці-Дніпровці.

У другій половині 1984 року було розпочато спорудження нового гуртожитку № 5 і прибудови до головного корпусу. 19 студентів гр. А-113 і 123 в три зміни працювали на спорудженні гуртожитку і в дві зміни навчалися.

Будівельний загін під керівництвом студента Роберта Хана в середньому давав понад 16 кубометрів кладки в день. Керівництво управління № 2 «Запоріжцивільбуд» було задоволене роботою юнаків, які з завзяттям намагалися виконати план. Завдяки відмінній праці студентів роботи по спорудженню гуртожитку № 5 були закінчені в травні 1986 р., а не у вересні, як це було заплановано. Сьогодні на стіні гуртожитку № 5 є абревіатура А-113, 123, яка підтверджує активну участь студентів факультету у внутрівузівському будівництві.

Студенти автомобільного факультету брали активну участь у конкурсах-змаганнях аматорів і неодноразово виборювали місця, про що свідчать нагороди ректорату та профкому університету.

Самоуправління у студентському житті як вияв активності і демократії – це участь студентів у діяльності ради факультету, інституту та студентських рад у гуртожитках.

Самоорганізація життя в гуртожитку сприяла поліпшенню побуту, створенню доброзичливої атмосфери. Турбувалась студентська рада і про організацію дозвілля. У кімнаті для відпочинку можна подивитися телепередачі, почитати газети та журнали, послухати лекцію. Хто займався спортом – будь ласка, в твоєму розпорядженні спортивна кімната. Найбільш ефективно працювала студентська рада гуртожитку, де проживали студенти факультету, коли її головою були студент гр. А-126 В.Петров і студент гр. А-128 В.Підчоса, а профспілкове бюро очолював студент гр. А-126 В.Кавун.

Однією з ефективних форм залучення студентів до ГММ на факультеті була їх активна участь у Всесоюзних та республіканських конкурсах у галузі суспільних наук. Лауреатами республіканських і Всесоюзних конкурсів різних років були студенти факультету С.Бєліков, М.Дєдков, А.Стрілець, О.Семенченко та багато інших.

Навчальна, методична, науково-дослідницька та виховна робота на факультеті неможлива без розвинутої матеріально-технічної бази кафедр, наукових досліджень і наукових кадрів.

Значний внесок у розвиток матеріально-технічної бази кафедр факультету, наукових досліджень і підготовку наукових кадрів внесли: заслужений працівник вищої школи УРСР проф. Абрамов В.В., проф. Гармаш М.Т., лауреат Державної премії доц. Юдович С.З., доц. Кічаєв П.М., доц. Голомідов А.М., доц. Борисов Б.П., доц. Ольяк В.Д., доц. Дечев В.І., доц. Кідіна Г.М., доц. Івахнін І.Й., проф. Дубина В.І., доц. Виноградов Ю.О., доц. Завгородній І.П., доц. Юдін В.П., доц. Булавченко І.Д., проф. Бабушкін Г.Ф., доц. Брильов В.В., доц. Гавров Є.В., старші викладачі Булат П.Ф., Лях В.К. та інші. Сьогодні ці традиції продовжують завідувачі кафедри: д.т.н., проф., ректор університету Бєліков С.Б.; доц. Шевченко В.Г.; д.т.н., проф. Бабушкін Г.Ф.; д.т.н., проф. Слиньго Г.І.

Таким чином є надія, що викладачі, студенти та співробітники Транспортного факультету зроблять значний внесок в подальший розвиток університету і підготовку кваліфікованих спеціалістів для нашої незалежної України.

Ще про ТФ ЗНТУ





  • Russian to English Russian to German Russian to French Russian to Italian